Wydział
Humanistyczno-Społeczny

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Charytatywny kiermasz świąteczny

 \  Aktualności  \  Charytatywny kiermasz świąteczny

Charytatywny kiermasz świąteczny

Samorząd Studencki ATH rozpoczął 1 marca charytatywny kiermasz świąteczny. Kiermasz odbywa się on-line i potrwa do 30 marca. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi studenci naszej uczelni postanowili wspomóc Dom Kulejących Aniołów. Jest to ośrodek przeznaczony dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, sprzężeniami (niepełnosprawność ruchowa, autyzm, niedosłuch, niedowidzenie) oraz schorzeniami neurologicznymi, w wieku od 3 do 25 lat. Ośrodek posiada status niepublicznej placówki oświatowej i jest miejscem wielospecjalistycznej rehabilitacji medycznej. Swoim podopiecznym zapewnia kompleksową, nieodpłatną pomoc.

Środki zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na wsparcie działalności prowadzonej przez Dom Kulejących Aniołów. Liczy się każda, nawet symboliczna wpłata, która przeradza się w realną pomoc potrzebującym.

Drugim celem akcji jest wsparcie dla Kubusia Kidonia. Chłopiec pochodzi z Rudzicy w gminie Jasienica, znajdującej się na terenie naszego powiatu. Kuba urodził się wyjątkowy, można by rzec „bardziej niż jeden na milion”, ponieważ jako jedna z 50 osób w Polsce oraz 500 na świecie cierpi na NKH (nieketotyczna hiperglicynemia). Dokładna historia chłopca i opis choroby znajduje się na stronie Fundacja „Serca dla Maluszka”: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/jakub-kidon

Dane adresowe

Dziekanat Wydziału Humanistyczno-Społecznego
ul. Willowa 2, budynek L
43-309 Bielsko-Biała, woj. śląskie

------------
pokój 212 – obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne);
pokój 211 – studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia;
pokój 210 - kierownik dziekanatu;

Numery telefonów:

+48 33 8279 229
obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne)
+48 33 8279 358
studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia
+48 33 8279 236
kierownik dziekanatu
+48 33 8279 349 / 350
centrala ATH

------------
e-mail: dwhs@ath.edu.pl