mageia


Home
Wydziałowe Koło Naukowe Regionalistów znów działa! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
środa, 04 maja 2016 09:15

W marcu br. wznowiło działalność Wydziałowe Koło Naukowe Regionalistów skupiające studentów Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH zainteresowanych tematyką regionalną. Głównym celem działalności Koła jest poznawanie historii, kultury, literatury oraz języka regionu,  na tle i w nawiązaniu do różnych kontekstów kulturowych.
Członkami Koła są obecnie przede wszystkim studenci filologii polskiej studiów licencjackich i magisterskich, a także studentka filologii angielskiej. Bardzo liczymy na to, że wkrótce dołączą do nas studenci pozostałych kierunków, którym nieobce są sprawy regionu.
Opiekę naukową nad Kołem sprawują dr Ewelina Gajewska z Katedry Teorii i Praktyk Komunikacji oraz dr Tomasz Markiewka z Katedry Anglistyki.
Gościem pierwszego w tym roku spotkania zorganizowanego przez WKNR w dn. 31 marca był pan Jakub Krajewski, historyk z Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego. Temat jego interesującego wystąpienia, połączonego z ożywioną dyskusją, brzmiał: Lasy książęce Sułkowskich od roku 1752 po  czasy współczesne. P. Krajewski zadeklarował również chęć dalszej współpracy z Kołem, oferując swą pomoc przy organizacji wycieczek po regionie czy zwiedzaniu ciekawych miejsc w Bielsku-Białej.

Więcej…
 
Relacja z Uczniowskiego Kongresu Kultury (20-22 kwietnia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 29 kwietnia 2016 12:58

Poniżej zamieszczamy relację z tegorocznej edycji Uczniowskiego Kongresu Kultury (20-22 kwietnia).

W dniu 20 kwietnia 2016 przedstawiciele Koła Naukowego Pheeling mieli zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w pierwszym spotkaniu zorganizowanym w ramach III Uczniowskiego Kongresu Kultury. Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny, poprowadził rozmowę z laureatem Oscara, Allanem Starskim oraz jego żoną, Wiesławą Starską.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 29 kwietnia 2016 10:18

W dniu 2 maja (poniedziałek) dziekanat WH-S będzie nieczynny.

 
Piszą o nas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 29 kwietnia 2016 09:48

W regionalnych portalach internetowych znalazły się dwa teksty związane z bielską humanistyką akademicką. Serwis bielsko.biala.pl donosi o reaktywacji uczniowskiego Festiwalu Książki, którego współorganizatorem jest również Wydział Humanistyczno-Społeczny ATH (link do pełnego artykułu). Z kolei na stronie "redakcjiBB" zamieszczony został wywiad z doktorem Maciejem Kalarusem, literaturoznawcą i podróżnikiem, pracownikiem bielskiej polonistyki, opiekunem Koła Naukowego "Horyzont" (link do wywiadu).

 
Slawiści z wizytą w Ołomuńcu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Slawistyka   
wtorek, 26 kwietnia 2016 08:40

22 kwietnia 2016 r. studenci I, II i III roku studiów licencjackich wraz z opiekunami mgrem Szymonem Brandysem, mgr Dominiką Machnio oraz dr Agatą Ostrowską-Knapik udali się do oddalonego o 162 km od Bielska-Białej Ołomuńca. Do historycznej stolicy Moraw dotarliśmy pociągiem (z przesiadką w Ostrawie-Svinovie na Pendolino). Studentki z III roku – p. Alicja Nogawczyk oraz p. Katarzyna Janik, które studiowały w Ołomuńcu w ramach programu Erasmus, pokazały nam siedzibę władz Uniwersytetu Palackiego, Wydział Filologiczny oraz bibliotekę.

 

Poprawiony: czwartek, 28 kwietnia 2016 08:38
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65

Nowe studia!

Czasopisma

l

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 

Wizyt ogółem:468894

Kierunki studiów

Studia podyplomowe

Praca