mageia


Home
Studenckie "wglądanie" w Białoszewskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
środa, 25 maja 2016 06:53

W sobotę 21 maja grupa studentów filologii polskiej ATH obejrzała  oryginalne przedstawienie teatralne Dziady po Białoszewskim, przygotowane przez Teatr Laki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Sztuka ta została wystawiona w Teatrze Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Lalkarskiego, jednej z najważniejszych imprez kulturalnych odbywających się w naszym mieście.

bialosz1

Więcej…
 
Wietnamski poeta pisze o Bielsku i ATH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 20 maja 2016 07:08

W najnowszym tomiku wierszy Nguyena Chi Thuata pt. "Z nurtem Warty" wydanym w "Bibliotece Tematu", bydgoskiego periodyku kulturalno-literackiego, znalazł się wiersz pt. "Bielsko-Biała" dedykowany prof. Markowi Bernackiemu:


Zaproszono mnie
do Bielska-Białej
na konferencję na temat "Zmierzchu"
przyjechałem późnym wieczorem
zmierzchu nie zobaczyłem
za to następnego dnia
byłem świadkiem pięknego świtu.

W Bielsku-Białej
pojąłem
jak piękne mogą być góry
i jak człowiek może być
otwarty na świat
tu z jednego miejsca
można zobaczyć trzy kraje

Nazwę Bielsko-Biała
trudno się odmienia
przez przypadki
moja miłość do B-B
nie podlega odmianie.

Więcej…
 
Program wyborczy i spotkanie z kandydatem na dziekana WHS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
poniedziałek, 16 maja 2016 17:37

W zakładce "Wybory 2016-2020" zamieszczony został dziś program wyborczy kandydata na dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego w kadencji 2016-2020 prof. ATH dr. hab. Marka Bernackiego. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem.

Równocześnie informujemy, że Wydziałowa Komisja Wyborcza zaprasza wszystkich pracowników i studentów Wydziału na otwarte spotkanie z kandydatem na dziekana w dniu 24 maja br. o godz. 14:30 ​w sali L143​.

(rp)

 
Udane podsumowanie Akademickiego Forum Humanistycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
poniedziałek, 16 maja 2016 11:43

Ponad dwadzieścia osób wysłuchało w czwartek 12 maja wykładu prof. ATH dr hab. Marka Bernackiego pt. "Pomniki i tablice pamiątkowe Bielska-Białej - próba typologii". Prelegent powtarzał tezy zawarte w artykule, który wszedł w skład książki "Czytanie miasta. Bielsko-Biała jako kulturowy palimpsest", posiłkując się jednocześnie slajadmi i przedstawiając kilkadziesiąt przykładów tzw. małej architektury miejskiej.

1

Więcej…
 
Cieszyńskie echa spotkania promującego książkę o Bielsku-Białej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 13 maja 2016 12:00

Informujemy, że na portalu społecznościowym Gwiazdka Cieszyńska ukazała się fotorelacja ze spotkania promocyjnego książki "Czytanie miasta. Bielsko-Biała jako kulturowy palimpsest", które odbyło się 9 maja br. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej z udziałem autorów i redaktorów monografii wydanej w Wydawnictwie Naukowym ATH:  http://gwiazdkacieszynska.pl/strona-czytanie_miasta_bielsko_biala.html Relację przygotowali państwo Urszula i Andrzej Omylińscy, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku ATH, stali bywalcy spotkań organizowanych przez Wydział Humanistyczno-Społeczny w ramach Akademickiego Forum Humanistycznego.

(mb)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 66

Nowe studia!

Czasopisma

l

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Wizyt ogółem:472752

Kierunki studiów

Studia podyplomowe

Praca