mageia


Home
Anegdoty i opowieści Mariusza Szczygła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 27 listopada 2015 16:00

We wtorkowe popołudnie 24 listopada aula Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej była wypełniona po brzegi. Na spotkanie z Mariuszem Szczygłem (dziennikarzem, czechofilem, autorem poczytnych książek reporterskich GottlandZrób sobie raj) przyszedł tłum ludzi, a wśród nich także pracownicy, studenci i absolwenci filologii czeskiej Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH.

 

IMG_4052

Więcej…
 
Język wilamowski/wymysiöeryś - reaktywacja! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
wtorek, 24 listopada 2015 09:45

W sobotę 21 listopada w budynku OSP w Wilamowicach, miejscowości położonej ok. 15 km od Bielska-Białej, odbyło się przedstawienie regionalne pt. "Wilamowice mówią", zorganizowane przez Stowarzyszenie "Wilamowianie". Celem spotkania – zdaniem mgra Bartłomieja Chromika, znawcy kultury wilamowickiej, była promocja najnowszych inicjatyw podejmowanych na rzecz rewitalizacji języka wymysiöeryś oraz pokazanie, że oprócz wymiaru poznawczego czy symbolicznego ma ona również wymiar estetyczny i materialny, może też przyczyniać się do zwiększenia dobrostanu zarówno użytkowników małych języków, jak i otaczających je społeczności.

 

Więcej…
 
Mariusz Szczygieł w Bielsku-Białej! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
sobota, 21 listopada 2015 11:18

W ramach Festiwalu literatury czeskiej "Na granicy", organizowanego w tym roku w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej, we wtorek 24 listopada o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Mariuszem Szczygłem pod wymownym tytułem: "O bezwarunkowej? miłości do Czechów.

Więcej…
 
Wizytacja PKA na Wydziale Humanistyczno-Społecznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 20 listopada 2015 13:52

W dniach 16-18 listopada br. na Wydziale Humanistyczno-Społecznym odbyła się, w ramach oceny instytucjonalnej, wizytacja przedstawicieli Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Zespół oceniający, któremu przewodniczyła prof. Ewa Chmielecka, wybitna ekspertka bolońska i specjalistka w zakresie Krajowych Ram Kwalifikacji, odbył szereg roboczych spotkań z władzami rektorskimi i dziekańskimi, z pracownikami naukowo-dydaktycznymi i administracyjnymi, ze studentami studiów stacjonarnych, niestacjonarnych, słuchaczami studiów podyplomowych prowadzonych na WHS, a także z absolwentami i przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego (tzw. interesariuszami zewnętrznymi).

Więcej…
 
Godziny dziekańskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 13 listopada 2015 16:59

W poniedziałek 16 listopada w godzinach 15.00-17.00, w związku ze spotkaniem pracowników oraz studentów wydziału z Zespołem oceniającym Państwowej Komisji Akredytacyjnej, ogłoszone zostały godziny dziekańskie - wolne od zajęć. Przed godz. 15.00 i po godz. 17.00 zajęcia odbywać się będą według planu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 48

Nowe studia!

Świat i Słowo

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Wizyt ogółem:437395

Kierunki studiów

Studia podyplomowe

Praca