mageia


Home
Bardzo dobre wyniki rekrutacji na Wydziale Humanistyczno-Społecznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
poniedziałek, 28 września 2015 13:38

Choć rekrutacja przedłużona została do 30.09., to już teraz z satysfakcją odnotować należy fakt, że jej wyniki okazały się bardzo korzystne dla Wydziału Humanistyczno-Społecznego! Nasz Wydział nie tylko wypełnił, ale przekroczył nieznacznie zakładane limity przyjęć studentów na rok akademicki 2015/2016 na wszystkich prowadzonych kierunkach, specjalnościach i specjalizacjach studiów, zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia.

Więcej…
 
Sukces bielskiego literaturoznawcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
niedziela, 27 września 2015 17:07

Z przyjemnością informujemy, że nakładem prestiżowej Oficyny Literackiej "Noir Sur Blanc" ukazała się właśnie debiutancka powieść Teodora Parnickiego z 1929 roku pt. Trzy minuty po trzeciej w opracowaniu adiunkta Katedry Anglistyki na Wydziale Humanistyczno-Społecznym dra Tomasza Markiewki.

Więcej…
 
ZAPROSZENIE NA IMMATRYKULACJĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
poniedziałek, 21 września 2015 20:00

Szanowni Państwo Studenci, przyjęci w naborze 2015/2016 na I rok studiów stacjonarnych (dziennych) pierwszego i drugiego stopnia (licencjackich i magisterskich) prowadzonych na Wydziale Humanistyczno-Społecznym ATH na kierunkach: filologia polska, pedagogika i filologia, ze specjalnościami: filologia angielska, filologia hiszpańska i filologia słowiańska, informuję, że w środę 30 września o godz. 12.00 w auli budynku „L” przy ul. Willowej 2 (kampus ATH) odbędzie się uroczystość immatrykulacji, czyli włączenia Państwa do WSPÓLNOTY AKADEMICKIEJ, co nastąpi według załączonego poniżej scenariusza.
Serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości, do zobaczenia!

Program immatrykulacji

prof. ATH dr hab. Marek Bernacki
Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH

 
Zagraniczna nominacja dla Dziekana WH-S PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
wtorek, 15 września 2015 13:10

Dziekan Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Ostrawskiego prof. dr hab. Aleš Zářický dekretem z dnia 1 września 2015 roku mianował prof. ATH dr hab. Marka Bernackiego członkiem Wydziałowej Komisji ds. Studiów Doktoranckich na kierunku Jazykovědná a literárněvědná srovnávací slavistika (Studia porównawcze z zakresu językoznawstwa i literaturoznawstwa słowiańskiego), w ramach programu P7310 Filologie.
Udział prof. Marka Bernackiego w pracach ostrawskiej komisji  ds. studiów doktoranckich jest kolejnym przejawem pogłębiającej się i ożywionej współpracy międzynarodowej między Wydziałem Humanistyczno-Społecznym a Uniwersytetem Ostrawskim, obejmującej wymianę studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+, organizację konferencji i sympozjów oraz udział we wspólnych projektach naukowo-badawczych.
Zachęcamy studentów i absolwentów kierunków filologia, specjalność filologia słowiańska oraz filologia polska prowadzonych na Wydziale Humanistyczno-Społecznym ATH, aby rozważyli możliwość podjęcia studiów doktoranckich na Wydziale Filozoficznym w Ostrawie od naboru 2015/2016 lub kolejnych (w tej sprawie należy kontaktować się bezpośrednio z prof. Markiem Bernackim: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

(rp)

 
Sztuka czytania – promocją filologii polskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
wtorek, 15 września 2015 13:00

Wzorem lat poprzednich pracownicy katedr polonistycznych ATH przygotowali w roku akademickim 2015/2016 cykl wykładów promocyjno-warsztatowych pod wspólnym tytułem „Sztuka czytania”. Spotkania, skierowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli języka polskiego, odbywać się będą w auli Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej w rytmie miesięcznym, natomiast wykład inaugurujący zostanie wygłoszony przez panią Profesor Annę Węgrzyniak w dn. 15.10. w budynku „L” przy ul. Willowej 2 (numer sali zostanie podany w terminie późniejszym).
Warsztaty pełnią funkcję promocyjną: mają zachęcić licealistów do umiejętnego czytania literatury, ale także do ewentualnego wyboru studiów na kierunku filologia polska w ATH (nabór 2016/2017 i następne). Do udziału w warsztatach zachęcamy także studentów polonistyki.

Program „sztuki czytania” do pobrania tutaj: Wykłady promocyjne dla licealistów 2015-2016. Oferta

prof. ATH dr hab. Marek Bernacki

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 45

Nowe studia!

Świat i Słowo

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Wizyt ogółem:425100

Kierunki studiów

Studia podyplomowe

Praca