mageia


Home
O poezji w Książnicy Beskidzkiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 27 marca 2015 10:49

19 marca w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie z Jerzym Kronholdem – poetą Nowej Fali, reżyserem teatralnym, dyplomatą, który czytał swoje najnowsze wiersze. Wieczór autorski prowadziła prof. dr hab. Anna Węgrzyniak, kierownik Katedry Literatury i Kultury Polskiej w ATH, krytyczka literacka generacyjnie związana z Nową Falą, dobrze zorientowana w twórczości tego pokolenia.

Więcej…
 
Spotkanie informacyjne dla studentów zainteresowanych wyjazdem w ramach Programu Erasmus+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Feruga   
piątek, 20 marca 2015 11:11

Szanowni Studenci,
Biuro Wymiany Akademickiej serdecznie zaprasza wszystkich studentów zainteresowanych wyjazdem na studia w roku akademickim 2015/2016 w ramach Programu Erasmus+ na spotkanie informacyjne.
Spotkanie odbędzie się dnia 24 marca br. (tj. wtorek) o godzinie 9.00 w sali L 120 (budynek L, I piętro).
Wyjazd z Erasmusem+ to szansa nie tylko na podniesienie kompetencji językowych, przełamanie barier społecznych i kulturowych -  ale przede wszystkim to przygoda i możliwość poznania wielu interesujących osób z całego świata!

 
Ogólnopolska Konferencja Polonistyk Uniwersyteckich w ATH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
wtorek, 17 marca 2015 14:50

W dniach 29-30 maja br. Katedra Literatury i Kultury Polskiej na Wydziale Humanistyczno-Społecznym będzie organizatorem prestiżowego wydarzenia - Ogólnopolskiej Konferencji Polonistyk Uniwersyteckich. Na dwa dni do Bielska-Białej zjadą przedstawiciele wszystkich najważniejszych krajowych uczelni wyższych w randze dziekanów, prodziekanów oraz dyrektorów instytutów humanistyczno-filologicznych na czele z prof. dr hab. Tomaszem Pokrzywniakiem, Przewodniczącym OKPU. Udział zapowiedzieli także przedstawiciele Narodowego Centrum Nauki (NCN) oraz redaktorzy reaktywowanego przez IBL PAN "Biuletynu Polonistycznego".

Więcej…
 
Spotkanie z Grzegorzem Miecugowem i Jakubem Dymkiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
poniedziałek, 16 marca 2015 14:11

Już 21 marca o godzinie 12 w Klubokawiarni Aquarium odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Miecugowem i Jakubem Dymkiem dla wszystkich młodych ludzi zainteresowanych dziennikarstwem i planujących karierę w tym zawodzie. Spotkanie będzie szansą na poznanie realiów i tajników pracy dziennikarskiej i na zadanie pytań doświadczonym dziennikarzom.

Więcej…
 
Praca absolwentki filologii polskiej zgłoszona do Konkursu im. Czesława Zgorzelskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
poniedziałek, 16 marca 2015 14:03

Bielska polonistyka po raz pierwszy zgłosiła pracę dyplomową swojej absolwentki, pani magister Magdaleny Zdunek, do Konkursu o Nagrodę prof. Czesława Zgorzelskiego, organizowanego pod patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pod kierunkiem dr Aleksandry Banot z Katedry Literatury i Kultury Polskiej pani Zdunek przygotowała rozprawę zatytułowaną Problem kobiecej tożsamości w twórczości Haliny Poświatowskiej. Praca, której recenzentką była dr hab. Barbara Tomalak, została obroniona z wyróżnieniem w czerwcu 2014 roku.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 37

Nowe studia!

 

Świat i Słowo

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Wizyt ogółem:387647

Kierunki studiów

Studia podyplomowe

Praca