mageia


Home
Poloniści z ATH w „Kalendarzu Beskidzkim” na 2015 rok PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
czwartek, 27 listopada 2014 16:16

W sobotę 22 listopada na dziedzińcu Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta promocja najnowszego, XLIX już rocznika „Kalendarza Beskidzkiego”.

 

Więcej…
 
Konferencja „Myślenie religijne…” (2014) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
sobota, 22 listopada 2014 18:28

W dniach 6-7 listopada br. w gmachu Akademii Techniczno-Humanistycznej odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Myślenie religijne wobec wyzwań współczesności”, zorganizowana przez Katedrę Literatury i Kultury Polskiej oraz Katedrę Teorii i Praktyk Komunikacji ATH.

 

Więcej…
 
Poloniści promują się na Żywiecczyźnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 21 listopada 2014 17:36

W piątek 21 listopada w godzinach przedpołudniowych w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu odbyło się spotkanie promocyjne dla uczniów klas drugich i trzecich o profilu humanistycznym. Prof. ATH dr hab. Marek Bernacki wygłosił wykład nt. sporu między Czesławem Miłoszem i Zbigniewem Herbertem o sens Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 1944 roku. Prelegent odwoływał się do artykułu Stefana Chwina „Czas Biblii i czas Pana Cogito” o istocie sporu Herberta z Miłoszem, przedstawił także szereg slajdów odwołujących się do zaprezentowanej tematyki.

 

Więcej…
 
Wywiad z mgr Moniką Marek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
poniedziałek, 17 listopada 2014 11:41

Z mgr Moniką Marek, nauczycielką języka angielskiego w LO nr IV w Bielsku-Białej oraz koordynatorką współpracy między Katedrą Literatury i Kultury Polskiej i licealną klasą humanistyczną – rozmawia Marek Bernacki


 

Więcej…
 
Erasmus w Skandynawii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
poniedziałek, 17 listopada 2014 09:12

Koordynator programu Erasmus+ na Wydziale Humanistyczno-Społecznym, dr Barbara Loranc-Paszylk serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie poświęcone możliwościom studiowania w Skandynawii w ramach programu Erasmus+. Podczas spotkania o swoich doświadczeniach związanych ze studiami w Szwecji i Norwegii opowiedzą studenci anglistyki, którzy wrócili ze stypendium zrealizowanego w  Tromso i Halmstad. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 19.11.2014 o godzinie 13:30 w sali B105A. Zapraszamy!

dr Barbara Loranc-Paszylk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 31

Nowe studia!

 

Świat i Słowo

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Wizyt ogółem:367727

Kierunki studiów

Studia podyplomowe

Praca