mageia


Home
Iberyści w Żywcu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 05 lutego 2016 11:59

W poniedziałek 1 lutego na zaproszenie uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Żywcu, trzech wykładowców z Katedry Iberystyki wygłosiło wykłady w ramach realizowanego przez tamtejszą młodzież projektu Zwolnieni z teorii - Wy/tłumacz. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na istotny problem społeczny, jakim jest blokada językowa. W ramach tego przedsięwzięcia odbywają się spotkania ze specjalistami zajmującymi się komunikacją językową, wykładowcami oraz warsztaty językowe i kulturowe.

 

Więcej…
 
Profesura belwederska dr hab. Wojciecha Gorczycy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
piątek, 29 stycznia 2016 10:23

Miło mi poinformować, że prof. ATH dr hab. Wojciech Gorczyca, zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Studiów Środkowoeuropejskich na Wydziale Humanistyczno-Społecznym ATH, uzyskał tytuł naukowy profesora. Akt nominacji podpisał 11 stycznia 2016 roku i wręczył w dniu 26 stycznia 2016 r. Prezydent RP Andrzej Duda.

Więcej…
 
Dyskusja o najnowszej powieści Michela Houllebecqa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
czwartek, 28 stycznia 2016 10:33

W imieniu organizatorów zachęcam pracowników i studentów Wydziału Humanistyczno-Społecznego do wzięcia udziału w spotkaniu inaugurującym działalność Dyskusyjnego Klubu Książki przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej. Tematem dyskusji będzie najnowsza powieść Michela Houellebecqa Uległość. Jej akcja rozgrywa się we Francji roku 2022 (zabieg podobny jak w antyutopii Rok 1984 Georga Orwella), kiedy to władzę w demokratycznie przeprowadzonych wyborach przejmuje Bractwo Muzułmańskie. Zmiany we Francji następują lawinowo. Główny bohater powieści, Francois, wykładowca literatury na Sorbonie, budzi się w kraju, w którym demokracja jest w stanie rozkładu a warunki dyktuje nowa religia większości...

Spotkanie odbędzie się w środę 3 lutego br. o godz. 16.30 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej przy ul. Komorowickiej 48 (sala 220).

Zapraszamy!

Marek Bernacki

 
Herodot na Słowacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
środa, 27 stycznia 2016 10:24

Grupa studentów z Wydziałowego Koła Naukowego „Horyzont” wybrała się na niedzielną wycieczkę szlakiem Doliny Orawy. Mimo przygotowań do sesji egzaminacyjnej kilkanaście godzin wspólnej wędrówki po słowackich szlakach stało się okazją do zadzierzgania nowych akademickich znajomości pośród iście zimowej aury. Studenci mieli okazję podziwiać zaporę na zbiorniku przy Namiestowie oraz skorzystać z uroków termalnych źródeł w Orawicach – a gdyby nie mgła, szczyt polskiego Giewontu byłby na wyciągnięcie ręki. Gorąca herbata w góralskiej karczmie wszystkim wyszła tylko na zdrowie, a zagadka skośnego sadowienia domostw w Witanowej i Orawskie Półgórze nie została rozwiązana.


Więcej…
 
Wizyta przedstawicieli IATEFL Poland w ATH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Robert Pysz   
poniedziałek, 25 stycznia 2016 20:31

W piątek 22 stycznia na zaproszenie prof. ATH dr hab. Marka Bernackiego, dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego, Akademię Techniczno-Humanistyczną odwiedziły panie Anna Rogalewicz-Gałucka i Natalia Rogalska, przedstawicielki Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce. Celem wizyty było spotkanie z władzami uczelni oraz zapoznanie się z infrastrukturą dydaktyczną ATH przed planowaną na wrzesień 2017 roku międzynarodową konferencją IATEFL Poland.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 54

Nowe studia!

Czasopisma

l

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Wizyt ogółem:451645

Kierunki studiów

Studia podyplomowe

Praca