Wydział
Humanistyczno-Społeczny

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Spotkanie dyskusyjne

 \  Aktualności  \  Spotkanie dyskusyjne

Spotkanie dyskusyjne

W najbliższy wtorek 1 marca o godz. 16.00 w sali L136 odbędzie się otwarte spotkanie dyskusyjne poświęcone najnowszej, kontrowersyjnej powieści francuskiego pisarza-skandalisty Michela Houellebecqa Uległość.

Akcja powieści, której francuskie wydanie zbiegło się z zamachami terrorystycznymi na redakcję satyrycznego pisma „Charlie Hebdo”, rozgrywa się w roku 2022. We Francji, po wyborach parlamentarnych i prezydenckich władzę przejmuje Mohamad Abbas, przywódca Bractwa Muzułmańskiego. W szybkim tempie zaprowadza radykalne zmiany społeczne, zwłaszcza w dziedzinie kultury i edukacji: Republika Francuska, najbardziej laickie państwo w Europie, w ciągu zaledwie paru miesięcy staje się państwem wyznaniowym, gdzie zaczyna obowiązywać prawo szariatu. Wątkom filozoficznym, politologicznym i socjologicznym towarzyszą pikantne sceny z życia erotycznego głównego bohatera – doktora literaturoznawstwa na Sorbonie, będącego przykładem ponowoczesnego dekadenta, który poczucie bezsensu życia topi w erotycznych perwersjach i wyrafinowanej kuchni.

Spotkanie poprowadzi mgr Jarosław Hess, filozof, współtwórca bielskiej Kawiarni Filozoficznej i Teatru Tekstu, założyciel Dyskusyjnego Klubu Książki, którego pierwsze spotkanie odbyło się 3 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Bielsku-Białej (zob. zdjęcie).

Wszystkich chętnych, zwłaszcza studentów – serdecznie zapraszam na spotkanie, zachęcając jednocześnie do lektury „Uległości”, książki będącej swoistym signum temporis naszych czasów.

Dane adresowe

Dziekanat Wydziału Humanistyczno-Społecznego
ul. Willowa 2, budynek L
43-309 Bielsko-Biała, woj. śląskie

------------
pokój 212 – obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne);
pokój 211 – studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia;
pokój 210 - kierownik dziekanatu;

Numery telefonów:

+48 33 8279 229
obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne)
+48 33 8279 358
studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia
+48 33 8279 236
kierownik dziekanatu
+48 33 8279 349 / 350
centrala ATH

------------
e-mail: dwhs@ath.edu.pl