Wydział
Humanistyczno-Społeczny

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Klapki dla Gambii

 \  Aktualności  \  Klapki dla Gambii

Klapki dla Gambii

Koło Naukowe HORYZONT serdecznie zaprasza wszystkich studentów Wydziału Humanistyczno-Społecznego do wzięcia udziału w akcji humanitarnej „Klapki dla Gambii”. Wystarczy kupić parę dziecięcych klapek, podpisać je od spodu swoim imieniem i wrzucić do kartonu (parter, budynek L). Już latem zawieziemy wszystko do Gambii, by w ten sposób pomóc afrykańskim dzieciakom – nie ma na co czekać!

Dlaczego klapki? Wiele dzieci w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso i skaleczona stopa bardzo często jest źródłem infekcji, zakażeń i chorób. Dzieci następują na ostre kolce, łamią palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwań paznokcia. W skarze lata ziemia jest gorąca, piach rozgrzany i wszystko parzy w stopy. Bardzo łatwo o zranienie i ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty – chcemy temu zaradzić, na tyle, na ile możemy.

Dlaczego Gambia? To najmniejszy afrykański kraj, według statystyk jeden z dziesięciu najbiedniejszych na świecie. Dlaczego jeszcze? – ponieważ nie jest trudno tam dojechać samochodem terenowym. Wystarczy przeprawić się przez Gibraltar, przejechać Maroko i Saharę Zachodnią, następnie pokonać szosą Mauretanię i Senegal: i już jesteśmy na miejscu, tuż obok Gwinei i Sierra Leone. Kilkanaście tysięcy kilometrów.

W zeszłym roku, dzięki zaangażowaniu naszych studentów Koło Naukowe HORYZONT zorganizowało pomoc materialną dla Madagaskaru (odzież dziecięca), a kilka lat temu do górzystego Tadżykistanu został wysłany cały kontener ubrań zimowych. Mamy nadzieję, że i w tym roku akcja „Klapki dla Gambii” przyniesie radość i uśmiech wielu afrykańskim dzieciom – na tym najbardziej nam zależy. Bardzo prosimy o przynoszenie klapek i rozpropagowanie naszej akcji.

dr Maciej Kalarus, opiekun Koła

Dane adresowe

Dziekanat Wydziału Humanistyczno-Społecznego
ul. Willowa 2, budynek L
43-309 Bielsko-Biała, woj. śląskie

------------
pokój 212 – obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne);
pokój 211 – studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia;
pokój 210 - kierownik dziekanatu;

Numery telefonów:

+48 33 8279 229
obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne)
+48 33 8279 358
studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia
+48 33 8279 236
kierownik dziekanatu
+48 33 8279 349 / 350
centrala ATH

------------
e-mail: dwhs@ath.edu.pl