Wydział
Humanistyczno-Społeczny

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Promocja bielskiej polonistyki w… Szanghaju!

 \  Aktualności  \  Promocja bielskiej polonistyki w… Szanghaju!

Promocja bielskiej polonistyki w… Szanghaju!

Przebywająca z wizytą służbową w Szanghajskim Uniwersytecie Studiów  Międzynarodowych pani dr Marta Kołodziejczyk z Biura Wspierania Studentów ATH pierwsze kroki skierowała do Konsulatu Generalnego RP w Szanghaju. 

Na ręce Pani wicekonsul Anny  Romisickiej przekazała dary książkowe, w tym wydaną niedawno w Wydawnictwie Naukowym ATH monografię „Miłosz. Spotkania” autorstwa prof. Marka Bernackiego. Było to symboliczne nawiązanie do wydania, w marcu 2013 r., chińskiego przekładu „Zniewolonego Umysłu”,  Kolejnym etapem podróży było spotkanie ze studentami szanghajskiej polonistyki, którą kieruje dr Tomasz Ewertowski.

Chińscy studenci wzięli udział w zaimprowizowanej sesji w języku polskim, zadawali pytania i interesowali się ofertą studiów w ATH, a następnie wysłuchali wykładu w języku angielskim pt. „Introduction to EU Law” skierowanego do szerszego grona osób. Władzom wydziału przekazano oficjalny list Jego Magnificencji Profesora Jarosława Janickiego, list Pana Dziekana Marka Bernackiego i Pani Prodziekan dr Justyny Wojciechowskiej. Polonistyka SISU wzbogaciła się też o polskojęzyczne publikacje dr Justyny Wojciechowskiej, płytę Chóru ATH, zdjęcie pracowników WHS oraz gadżety z logo Akademii.

Mamy nadzieję, że wizyta złożona przez panią dr Martę Kołodziejczyk w Szanghaju zaowocuje w przyszłości współpracą na polu dydaktyki i nauki, a być może także wymianą studentów i pracowników.

(mb)

Dane adresowe

Dziekanat Wydziału Humanistyczno-Społecznego
ul. Willowa 2, budynek L
43-309 Bielsko-Biała, woj. śląskie

------------
pokój 212 – obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne);
pokój 211 – studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia;
pokój 210 - kierownik dziekanatu;

Numery telefonów:

+48 33 8279 229
obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne)
+48 33 8279 358
studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia
+48 33 8279 236
kierownik dziekanatu
+48 33 8279 349 / 350
centrala ATH

------------
e-mail: dwhs@ath.edu.pl