Wydział
Humanistyczno-Społeczny

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Ruszyliśmy na Pragę!

 \  Aktualności  \  Ruszyliśmy na Pragę!

Ruszyliśmy na Pragę!

Prawie 170 osób wzięło ostatnio udział w kulturoznawczo-literackiej podróży do czeskiej Pragi – a wszystko w ramach działalności Koła Naukowego HORYZONT. Studenci po raz kolejny mieli okazję zwiedzać europejską stolicę, która w majowe dni przywitała pięknym słońcem i niezapomnianą aurą wąskich uliczek Starego Miasta. Ze względu na ogromne zainteresowanie autokarowa wyprawa do naszych południowych sąsiadów podzielona została tym razem na dwie osobne tury, a przejażdżka ogromnym piętrowym autobusem nadała wyjazdowi dodatkowego kolorytu.

Most Karola, Hradczany ze Złotą Uliczką i katedrą św. Wita, Dom pod Kamiennym Dzwonem, Václavské Námesti – to tylko kilka z licznych zabytkowych miejsc, które od wczesnych godzin porannych stały się łupem studenckiej braci z ATH. Długi spacer nad Wełtawą (prawie 20 kilometrów w ciągu całego dnia) oraz czas wolny wokół pomnika Jana Husa były niezapomnianą okazją do podziwiania uroków starej Pragi oraz do zadzierzgnięcia uczelnianych znajomości wśród studentów wielu kierunków i wydziałów naszej bielskiej uczelni. Praska eskapada to także najlepsze miejsce na skosztowanie czeskich knedlików i słodkich trdelników wokół murów muzeum Franza Kafki czy słynnej karczmy, gdzie piwem raczył się sam Wojak Szwejk – emocji było wiele. Lubimy te wyjazdy!

Warto nadmienić, że jednodniowe wycieczki organizowane przez Koło Naukowe HORYZONT (wcześniej był to Wiedeń i Budapeszt) odbywają się w ramach akademickiej aktywności podróżniczej, której głównym celem jest poznanie pobliskich europejskich stolic na tle ukazania różnic kulturowych, społecznych i geograficznych. Mamy nadzieję, że na początku lipca, tuż po zakończeniu sesji egzaminacyjnej, uda nam się zorganizować ostatnią w tym roku akademickim wycieczkę, tym razem trzydniową – do Lwowa.

Wszystkich zainteresowanych działalnością Koła Naukowego HORYZONT serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na fanpage FB oraz zachęcamy do udziału w kolejnych horyzontalnych wyjazdach – Lwów czeka!!! Byliśmy rok temu i było po prostu bosko.

dr Maciej Kalarus, opiekun Koła

Dane adresowe

Dziekanat Wydziału Humanistyczno-Społecznego
ul. Willowa 2, budynek L
43-309 Bielsko-Biała, woj. śląskie

------------
pokój 212 – obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne);
pokój 211 – studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia;
pokój 210 - kierownik dziekanatu;

Numery telefonów:

+48 33 8279 229
obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne)
+48 33 8279 358
studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia
+48 33 8279 236
kierownik dziekanatu
+48 33 8279 349 / 350
centrala ATH

------------
e-mail: dwhs@ath.edu.pl