Wydział
Humanistyczno-Społeczny

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

Dziecięcy Horyzont

 \  Aktualności  \  Dziecięcy Horyzont

Dziecięcy Horyzont

1 czerwca w bielskim centrum handlowym Gemini Park miało miejsce niesamowite wydarzenie. W tym wyjątkowym dniu został zorganizowany Dzień Dziecka, w którym nasze Koło Naukowe wzięło aktywnie udział i mogło ubogacić swoim zaangażowanym programem to jakże cudowne święto wszystkich dzieci. Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni i bardzo dumni.

Dla najmłodszych mieszkańców Bielska i okolic przygotowano wiele tzw. stacji tematycznych, m.in. bardzo interesującą stację, gdzie można było zmienić swój kolor włosów – dla maluchów zabawa w sam raz! Dzieci mogły chodzić między stacjami i korzystać do woli z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na uwagę zasługiwało np. miejsce, gdzie dzieci mogły zobaczyć wiele ciekawych eksperymentów chemicznych. Nie lada ciekawostkę przedstawiały także zabawy chustą animacyjną, jak również dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość poznania podstaw programowania podczas zabaw zorganizowanych przez kolegów i koleżanki z Koła Naukowego RESET.

My, jako Horyzont, przygotowaliśmy wiele atrakcji związanych oczywiście z podróżami. Jedne dzieci kolorowały kolorowanki ze zwierzątkami z Afryki, inne były niezwykle zainteresowane globusem oraz różnymi kontynentami i krajami, które się na nim znajdują. Kolejne dzieci dopytywały wnikliwie o duże zdjęcia, które towarzyszyły nam w tym dniu. Oczywiście zdjęcia te dotyczyły, jak się dobrze domyślacie, naszej wielkiej afrykańskiej akcji „Klapki dla Gambii”. Bardzo często zdarzało się, że dzieci mówiły, że dobrze znają tę akcję, bo w ich szkole lub przedszkolu jest ona ogłaszana, propagowana i prowadzona z sukcesem. Byliśmy przeszczęśliwi!

Ten dzień był niesamowity i na pewno zostanie długo w naszej pamięci. Za rok znów tam wrócimy!

Klaudia Cywka, przewodnicząca Koła

Dane adresowe

Dziekanat Wydziału Humanistyczno-Społecznego
ul. Willowa 2, budynek L
43-309 Bielsko-Biała, woj. śląskie

------------
pokój 212 – obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne);
pokój 211 – studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia;
pokój 210 - kierownik dziekanatu;

Numery telefonów:

+48 33 8279 229
obsługa studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne)
+48 33 8279 358
studia podyplomowe, sprawy socjalne, stypendia
+48 33 8279 236
kierownik dziekanatu
+48 33 8279 349 / 350
centrala ATH

------------
e-mail: dwhs@ath.edu.pl